czwartek, 5 marca 2015

Hip Hop w symfonicznym wydaniu
W Piątek i w Sobote prawdziwa gratka dla ludzi kochających muzykę. W Katowickim NOSPRZE wystąpią Miuosz i Jimek wraz z gośćmi m.in. Joką z Kalibra 44. Początkowo koncert ten miał się odbyć tylko w Piątek, jednak widząc tak duże zainteresowanie organizatorzy postanowili zrobić dwa koncerty, za co im szczerze dziękuję. Ja wybieram się w sobotę, a przyznam szczerzę że nie było łatwo o bilety. W dniu wypuszczenia drugiej puli biletów w Internecie wyprzedaż wszystkich zajęła niecałą godzinę przy kasie przypuszczam że też tyle.

Miuosha słyszałem pierwszy raz w kawałku Pokahontaz – Za szybcy się wściekli. Przyznam szczerze że nie śledziłem polskiego Hip hopu od 2005 roku. Ostatnio się to trochę zmienia i tak przy okazji koncertu w NOSPRZE postanowiłem się zaznajomić z ostatnim materiałem Miuosha. Płyta „Pan z Katowic” jest to dojrzały, przemyślany rap, coś co w pewnym wieku po prostu przychodzi. Do przesłuchania poniżej, polecam:


Jimek – Radzimir Dębski. Nazwisko znane choćby za sprawą pana Krzesimira. Sądzę że, tak jak dla większości społeczeństwa, tak dla mnie, Jimek nie był znany przed wygraniem konkursu na remix dla Beyonce. Kawałek jest bardzo spoko i sądzę że latał w klubach dobrze :) Po tym niewątpliwym sukcesie zaczęto się nim bardziej interesować (m.in. kolaboracja z Pezetem). Polecam sprawdzić jego kanał Youtube.

Poniżej nagranie całego koncertu "Prologue" w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie widok z czterech „kamer”.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz