piątek, 20 maja 2011

Gooral

Jakiś czas temu pisałem o mieszance bałkańskiej muzyki z elektroniką. W Polsce bardzo ciekawie wygląda mariaż muzyki góralskiej z electro bitami, a to za sprawą Goorala. Przeczytać o nim możecie troche niżej, sprawdźcie też klip Kaczmareczka. Sam nie widziałem nigdy Goorala na żywo ale słyszałem same pozytywne opinie, że mega power itp :) Nadszedł wiec czas na zweryfikowanie tych informacji, dlatego też zapraszam wszystkich na imprezę ŁĄŁĄŁĄ z Gooralem do Klubu Zanzibar w Chorzowie. Damy czadu, hejjjj :)

Link do wydarzenia na FB: KLIK
Artysta prekursor, który łączy muzykę klubową t.j. electro, dnb i dubstep z góralszczyzną. Połączenie to twórca określa nazwą "Ethno Elektro". Wielkim wpływem na twórczość Gooral-a było miejsce, z którego pochodzi - Bielsko-Biała oraz muzyczna połowa lat 90, kiedy to zakochał się w szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce techno. Szybko zaczął eksperymentować, najpierw z Rafałem Pisowiczem tworząc projekt ETHNO ELEKTRO, później zakładając z Maćkiem Szymonowiczem projekt PSIO CREW. 

Gooral w 2008 roku opuścił zespół Psio Crew i rozpoczął „wędrówkę muzyczną”, która zakończyła się stałą znakomitą współpracą z: Tomaszem Jabko Łapką (skrzypce), Michałem Kopą Kopaniszynem (sztuki wizualne) i Stanisławem Karpielem-Bułecka (wokal). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur, w projekcie tym można usłyszeć m.in. górali, muzyków klasycznych i jazzmanów. Innowacyjna twórczość GOORALA została przyjęta entuzjastycznie na setkach koncertów począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget. 

Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków, wygraną na Radio Waves Festiwal i udźwiękowienie filmu Franka Hurleya "South" z 1919 roku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz